Marzenia się spełniają! Zobaczyłam i usłyszałam na żywo Andrea Bocelliego!

To było dawno! Pod koniec zeszłego stulecia! Po raz pierwszy usłyszałam jego anielski głos w telewizji i pozazdrościłam obecnej na widowni publiczności, że mogą usłyszeć i zobaczyć go na żywo. Za czasów mojej młodości Internetu nie było a płyty CD czy kasety były dość drogie więc mogłam liczyć tylko na powtórkę koncertu w telewizji. Pamiętam, że oglądałam jego występ będąc na zielonej szkole w Murzasichle razem z moją koleżanką Ewą, która mnie zaciągła do świetlicy na transmisję jego koncertu. Po dwudziestu latach moje marzenie się spełniło 🙂 Zobaczyłam i usłyszałam Andrea Bocelliego na żywo.

Do tej pory anielskiego głosu słuchałam jedynie z głośników i odtwarzacza audio w niewielkiej sali koncertowej o niesłychanie kiepskiej akustyce 😀 czyli w moim pokoju. Na początku tego roku (czyli 2019) robiłam porządki w zdjęciach i natrafiłam na pamiątkowe fotografie z zielonej szkoły z 1999 roku … czyli 20 lat temu (matko jaka ja jestem stara).

Przypomniała mi się ta świetlico-jadalnia i Ewa, która namówiła mnie, żebyśmy poszły obejrzeć koncert. Wówczas jeszcze nie wiedziałam kim jest Andrea Bocelli i tym bardziej nie wiedziałam czy w ogóle lubię taki rodzaj muzyki … w ogóle mało co wiedziałam 😀

1999 1

1999 2

Słuchałam jak zahipnotyzowana! Pamiętam jak mówiłam, że chciałabym kiedyś pojechać na jego koncert. Wówczas jeszcze nie wiedziałam, że moje marzenie spełni się dopiero po dwudziestu latach.

źródło: https://dzienniklodzki.pl/andrea-bocelli-w-lodzi-zdjecia/ar/564519
Koncert w Polsce w 1999r / źródło: https://dzienniklodzki.pl/andrea-bocelli-w-lodzi-zdjecia/ar/564519

Przeglądając wspomniane zdjęcia postanowiłam, że TYLKO 😀 sprawdzę czy przypadkiem nie ma Mistrza koncertów w Anglii a kiedy się okazało, że będzie i to całkiem niedaleko mojego miejsca zamieszkania to nawet chwili się nie zastanawiałam. Jedynym problemem było to, że bilety kupiłam w styczniu a koncert miał być w październiku więc czekać miałam całe 10 miesięcy.

Nadszedł w końcu ten upragniony dzień. Musiałam więc zrobić sobie jakiś makijaż i wyszło coś takiego:

Ja przed koncertem

Występ odbył się w First Direct Arena w Leeds, godzinę drogi samochodem ode mnie więc grzechem było by nie jechać. Arena wewnątrz wydaje się być dość mała ale może pomieścić około 13700 ludzi. Będąc już w środku … miałam wrażenie jakby „fachowcy” dopiero co zabrali swoje zabawki i wyszli 😀 Na zewnątrz nocą natomiast jest imponująca!

First Direct Arena 1

First Direkt Arena 2

First Direct Area 3

Koncert odbył się o 20:00 a ja z racji tego, że zawsze wszędzie wolę być odrobinę wcześniej niż się spóźnij to byłam tam już przed 18:00. O 20:00 sala wyglądała tak (a właściwie to część sali bo zdjęcie całości nie przedstawia):

First Direct Arena inside

Arena wypełniona była po brzegi! Wszyscy z zaciekawieniem i ekscytacją wyczekiwali chwili kiedy na scenę wyjdzie tenor o anielskim głosie 🙂 Chwilę przed występem spiker ogłosił, że jest całkowity zakaz fotografowania i nagrywania 😦 ale pod koniec nie wytrzymałam i zrobiłam parę ujęć.

IMG_20191026_200944

Repertuaru nie pamiętam ale wiem, że zaśpiewał bez mała wszystkie znane swoje utwory. Poza tym wystąpił Pan, który przepięknie zagrał na flecie (tym bocznym 😀 nie wiem fachowo jak to się nazywa). Koło mnie siedziała Pani, która prawie cały czas płakała i widziałam jak co chwila wyciera łzy. Przyznam się szczerze, że mnie też poleciała jedna 🙂

IMG_20191026_211218

Jakież to niesamowite uczucie, kiedy zdajesz sobie sprawę z tego, że jedno z twoich marzeń właśnie się spełnia 😀

IMG_20191026_220800IMG_20191026_220839